Základní škola Plzeň - Újezd
Národní 1, Plzeň příspěvková organizace

Vyhledávání

Oficiální informační server města Plzně

Kontakty

ŘEDITELKA ŠKOLY
Mgr. Helena FENCLOVÁ
378 027 040
724 093 936
fenclovahe@zsujezd.plzen-edu.cz

ZÁSTUPKYNĚ ŘEDITELKY 
Mgr. Ilona PLESKAČOVÁ
378 027 047
pleskacovail@zsujezd.plzen-edu.cz

Fax: 378 027 043
skola@zsujezd.plzen-edu.cz

Zobrazit všechny kontakty

Kde nás najdete

Mapa

Podporujeme projekty

Ovoce do škol

Rodiče vítáni

Atletika pro děti

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

PROSIT

Se školou na golf

Pohár vědy

Celé Česko čte dětem

Tvořivá školka 

2. díl seriálu - Výprava s paní Süssovou

Během středečního a čtvrtečního odpoledne, ve dnech 5.5. a 6.5.2021, proběhla na naší zahradě další odborná beseda a procházka s paní Süssovou. Tentokrát jsme se věnovali především obyvatelům hmyzího hotelu a včelkám samotářkám. Velmi nás překvapilo, jaké obyvatele můžeme v našem hmyzím hotelu očekávat a to vzhledem k materiálu, kterým komůrky vyplňujeme. Nejvíce se těšíme na včelky samotářky, které mají připravené horní patro hotelu z navrtaných dřevěných špalíků. O včelkách samotářkách jsme se dozvěděli mnoho úžasných věcí. O jejich způsobu rozmnožování, jak se vyvíjí larvy a následně se vyklubají včelky. Je to jeden z mnoha přírodních úkazů, který lze označit jako zázračný. Velkým obohacením byly názorné pomůcky paní Süssové a její zábavné vyprávění o životě včel. Děti to velmi bavilo. Podívejte se do fotogalerie, ať to všechno vidíte 😉.

Tímto děkujeme paní zooložce, za její čas a ochotu podělit se s námi o vědecké poznatky ze života hmyzu. Budeme se těšit na příště!

 

Další fotografie si můžete prohlédnout zde.

vytisknout stránku
Design by SITMP