Den s hasiči

Ve čtvrtek 6.9. jsme na vlastní kůži zažili, jaké to je, když ve škole vypukne požár. Po osmé hodině ráno zástupci Sboru dobrovolných hasičů Plzeň Újezd zakouřili celou školu a všichni žáci s paními učitelkami i ostatní zaměstnanci školy se museli evakuovat ven. Vzápětí se objevili hasičské vozy a hasiči simulovali zásah při požáru, připravili hadice na hašení, prošli celou školu, zda jsou všichni evakuováni, a zkontrolovali spolu s paními učitelkami, zda odpovídají počty dětí i dospělých. Dle slov dětí i učitelů bylo zakouření velmi autentické, nebylo vidět skoro ani na krok.

Poté se žáci vypravili na louku za hasičskou zbrojnicí, kde pro ně dobrovolní hasiči připravili povídání o jejich práci i s názornými ukázkami, procházeli hořící bránou ze slámy, hasili oheň vysokotlakou hadicí i pěnou, stříkali vodním dělem, předváděli, jakou mají výzbroj a výstroj, ukazovali dětem, co všechno je součástí hasičského auta. Na závěr si všichni žáci i některé paní učitelky vyzkoušeli, jaké to je stříkat hasičskou hadicí.