Doporučení MMP

Vážení rodiče,

z důvodu ochrany zdraví žáků i zaměstnanců a v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem byly více než 2 měsíce základní školy uzavřené. Bylo to pro Vás jistě náročné období, ale přineslo Vám i nečekanou příležitost věnovat se Vašim dětem v maximální možné míře. Děkujeme Vám za součinnost se školou při probíhajícím vzdáleném vzdělávání.

Vláda ČR již začala rozvolňovat mimořádná opatření i v oblasti školství a avizuje otevření základních škol k 11. 5. 2020 pro žáky 9. ročníků a k 25. 5. 2020 pro žáky I. stupně. Bude se ovšem jednat o mimořádný režim, kdy vláda umožňuje osobní přítomnost žáků 9. ročníků pro účely přípravy na přijímací zkoušky a osobní přítomnost žáků 1. stupně ve škole. Pro obě tyto skupiny žáků stanovuje jejich organizované a zájmové aktivity nepovinného charakteru formou školních skupin maximálně po 15 dětech ve skupině.  Při otevření je nutné dodržet řadu organizačních, hygienických a bezpečnostních pokynů. V základních školách pracují zaměstnanci, kteří stále patří do rizikové skupiny osob většinou z důvodu věku nebo jiných chronických zdravotních obtíží. Všechny tyto skutečnosti nás vedou k prosbě vůči Vám. Určitě umožníme v tomto mimořádném režimu pobyt žáků ve škole, i když nepůjde o klasické vzdělávání. Rádi bychom ale snížili s ohledem na výše uvedené rizikové skupiny osob počet dětí v jednotlivých třídách, proto Vás naléhavě žádáme o zvážení nutnosti využít opětovné otevření ZŠ.

Bylo by pro nás pomocí, pokud byste si ještě ponechali děti v domácí péči a režimu vzdáleného vzdělávání zbývajících pět týdnů. Samozřejmě pokud jste ve složité situaci z pohledu pracovního vytížení, ekonomického či sociálního postavení, bude pro Vaše děti základní škola fungovat až do konce června. Kdo z Vás ale může vyhovět a dítě si ponechá v domácí péči, bude mu na základě rozhodnutí města odpuštěna platba za družinu po celou tuto dobu.

Zaměstnanci škol, kteří doposud byli se svými dětmi v režimu OČR jsou pro chod školy důležití, proto se na ně výzva vůči rodičům neuplatní, aby mohli pomoci se zajištěním fungování škol, kde jsou zaměstnáni.