Výprava po školní zahradě s paní zooložkou

Během středečního a čtvrtečního odpoledne, ve dnech 17. a 18.2.2021, proběhla na naší zahradě odborná beseda a procházka s paní Süssovou, maminkou našeho prvňáčka. Důvodem setkání bylo, dozvědět se hlubší informace o zvířátkách, která navštěvují naši zahradu.

Naučili jsme se poznat nové druhy ptáčků, a dozvěděli jsme se i další podrobnosti o jejich životě. Velmi nás zajímalo, jak mohou tito drobní tvorové přežít kruté, mrazivé období. Protože na naší zahradě máme hodně ptačích budek, potřebovali jsme zjistit, jaký druh ptáčků v nich bude hnízdit, kdy hnízdění začíná a jak o budky správně pečovat. Na zahradě jsme našli bohužel i mrtvého ptáčka. To však do koloběhu života ve volné přírodě patří. Vysvětlili jsme si, jak k tomu pravděpodobně došlo.

Nezapomněli jsme ani na veverky. Šťastná náhoda tomu chtěla, že se právě ten den objevila. Pečlivějším průzkumem kolem veverčího krmítka jsme zjistili, že k nám veverka opravdu chodí mlsat. Typicky rozlousknuté lískové oříšky a ohlodané smrkové šišky skutečně dokazují, že veverka k nám našla cestu.

Velmi důležitým závěrem z této výpravy je, že člověk musí přírodě pomáhat a chránit ji.

Tímto chceme velmi vřele poděkovat paní Süssové za její čas a vědecké poznatky, které předala našim žákům i nám vychovatelkám.

Jindřiška Müllerová - vychovatelka ŠD

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.