Sběrné projekty ZŠ Plzeň-Újezd 2018/2019

Sběrné projekty ZŠ Plzeň - Újezd

Sběr papíru – „PAPÍR ZA PAPÍR“
Váhu nasbíraného papíru měníme na body, za které si můžeme vybrat odměny pro žáky ve formě výrobků z recyklovaného papíru, jako jsou například sešity nebo hygienické potřeby.
Sběr probíhá celoročně. Odevzdávají se pouze letáky nebo kancelářský papír (včetně odstřižků nebo skartovaných dokumentů) bez obsahu vlnité lepenky a kartonu! Papír prosím zabalte do balíčků nebo přineste v obalu k vysypání a předejte panu školníkovi ve všední dny v době 7.30 – 10.00 (po 8 hodině použijte zvonek „školník“ na vrátníku). Větší objem lze po domluvě vyložit přímo do dvora ZŠ. Nebo lze vhazovat do kontejneru umístěného na pozemku školní družiny.

Sběr elektroodpadu – „Zelená škola“
Odevzdáváme zdarma k recyklaci a je základem pro vytvoření ekologického cítění u dětí.
Sběr probíhá celoročně. Žáci mohou přinášet elektroodpad a vhazovat do připraveného boxu umístěného v budově ZŠ.
K recyklaci lze přinést – drobné domácí a kuchyňské elektrospotřebiče, kancelářskou a výpočetní techniku, elektroniku, elektronářadí, hračky na baterie, baterie, tonery a inkoustové cartridge, kompaktní zářivky, vyřazené CD a DVD nosiče.
Větší spotřebiče, které se do boxu nevejdou, jako jsou například domácí počítače, LCD monitory, notebooky, vysavač, radiomagnetofon, atd. lze po domluvě odevzdat panu školníkovi na zabalení pro samostatný svoz…

Sběr použitého textilu – „KOUTEX“
Sběr probíhá celoročně. Nepotřebné ošacení, spárovanou obuv, kabelky a hračky, pro které již nemáte další využití, můžou děti přinášet a předávat při příchodu do školy panu školníkovi. Textil prosím zabalte do igelitové tašky (pytle). Nesmí obsahovat silně znečištěné nebo mokré textilie!

Sběr pomerančové kůry – „LEROS“
Sběr probíhá celoročně. Řádně usušenou pomerančovou kůru můžou děti přinášet a při příchodu do školy předávat panu školníkovi. POZOR, kůra nesmí obsahovat náznak plísní !