Povinně zveřejňované informace

Následující informace jsou zveřejňovány v souladu se zákonem č. 109/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

1.

Úplný název povinného subjektu

Oficiální název

2.

Důvod a způsob založení povinného subjektu, včetně podmínek a principů, za kterých provozuje svoji činnost.

Důvod a způsob založení

3.

Kontaktní poštovní adresa, tel., fax, oficiální e-mail.

Kontaktní spojení

4.

Bankovní spojení pro všechny v úvahu připadající platby.

Bankovní spojení

5.

Identifikační číslo organizace.

6.

1. Seznam hlavních dokumentů

2. Údaje o schváleném i upraveném rozpočtu a zveřejnění výkazů za uplynulý rok.

Rozpočet

7.

Místo a způsob, jak získat příslušné informace, kde lze podat žádost, předložit návrh, podnět či jiné dožádání anebo obdržet rozhodnutí.

Osobně, písemně na adresu školy.

8.

Postup povinného subjektu při vyřizování podání občanů.

Směrnice při vyřizování stížností, oznámení a podnětů

9.

Místo, lhůta a způsob, kde lze podat opravný prostředek proti rozhodnutí povinného subjektu a to včetně výslovného uvedení požadavků, které jsou v této souvislosti kladeny na žadatele, jakož i popis postupů a pravidel, která je třeba dodržovat při těchto činnostech.

Odvolání proti rozhodnutí povinného subjektu o odmítnutí žádosti lze podat do 15 dnů ode dne doručení rozhodnutí. Stížnost na postup při vyřizování žádosti o informace lze podat do 30 dnů od:
- odkázání na zveřejněnou informaci,
- odložení žádosti,
- sdělení o výši úhrady za poskytnutí informace.

Odvolání i stížnost se podávají k nadřízenému orgánu prostřednictvím povinného subjektu, tj. ZŠ Plzeň-Újezd, Národní 1, příspěvková organizace, Národní 1, 312 00 Plzeň.
Opravné prostředky lze podat na stejných adresách jako žádosti o informace – viz výše.

Pokud je podáváno odvolání či je podávána stížnost elektronicky na adresu skola@zsujezd.plzen-edu.cz, musí být odvolání elektronicky podepsáno a stížnost elektronicky podepsána.

10.

Přehled nejdůležitějších předpisů, podle nichž povinný subjekt zejména jedná a rozhoduje, které stanovují právo žádat informace a které upravují další práva občanů ve vztahu k povinnému subjektu, a to včetně informace, kde a kdy jsou tyto předpisy poskytnuty k nahlédnutí:

1. Neoficiální úplné znění zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím

2. Právní předpisy statutárního města Plzně (jsou k nahlédnutí i v sídle povinného subjektu v úředních hodinách)

3. Vybrané právní předpisy České republiky

Nejdůležitější předpisy:

Zákon č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

Právní předpisy města

Vybrané právní předpisy ČR

11.

Sazebník úhrad za poskytování informací.

Sazebník úhrad

12.

Výroční zprávy minimálně za dva předchozí kalendářní roky o činnosti subjektu v oblasti poskytování informací.

Výroční zprávy