2. díl seriálu - Výprava s paní Süssovou

Během středečního a čtvrtečního odpoledne, ve dnech 5.5. a 6.5.2021, proběhla na naší zahradě další odborná beseda a procházka s paní Süssovou. Tentokrát jsme se věnovali především obyvatelům hmyzího hotelu a včelkám samotářkám. Velmi nás překvapilo, jaké obyvatele můžeme v našem hmyzím hotelu očekávat a to vzhledem k materiálu, kterým komůrky vyplňujeme. Nejvíce se těšíme na včelky samotářky, které mají připravené horní patro hotelu z navrtaných dřevěných špalíků. O včelkách samotářkách jsme se dozvěděli mnoho úžasných věcí. O jejich způsobu rozmnožování, jak se vyvíjí larvy a následně se vyklubají včelky. Je to jeden z mnoha přírodních úkazů, který lze označit jako zázračný. Velkým obohacením byly názorné pomůcky paní Süssové a její zábavné vyprávění o životě včel. Děti to velmi bavilo. Podívejte se do fotogalerie, ať to všechno vidíte 😉.

Tímto děkujeme paní zooložce, za její čas a ochotu podělit se s námi o vědecké poznatky ze života hmyzu. Budeme se těšit na příště!

Další fotografie si můžete prohlédnout zde.