Základní škola Plzeň - Újezd
Národní 1, Plzeň příspěvková organizace

Vyhledávání

Oficiální informační server města Plzně

Kontakty

ŘEDITELKA ŠKOLY
Mgr. Helena FENCLOVÁ
378 027 040
724 093 936
fenclovahe@zsujezd.plzen-edu.cz

ZÁSTUPKYNĚ ŘEDITELKY 
Mgr. Ilona PLESKAČOVÁ
378 027 047
pleskacovail@zsujezd.plzen-edu.cz

Fax: 378 027 043
skola@zsujezd.plzen-edu.cz

Zobrazit všechny kontakty

Kde nás najdete

Mapa

Podporujeme projekty

Ovoce do škol

Rodiče vítáni

Atletika pro děti

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

PROSIT

Se školou na golf

Pohár vědy

Celé Česko čte dětem

Tvořivá školka 

Návštěva Luftovy zahrady

 

Návštěva Luftovy zahrady

   byla uskutečněna v rámci dotačního programu Plzeňského kraje na podporu preventivních aktivit a výchovy k toleranci v roce 2017.

 

Školní družina při ZŠ Plzeň-Újezd je svým složením i prací specifická. Naším cílem je zajistit žákům snadné splynutí s různorodým kolektivem. Chceme, aby se žáci stali součástí družiny a cítili se zde dobře.  V tomto duchu proběhla i návštěva Luftovy zahrady s programem Animánie „Zahrada aneb pozor na kocoura“ na motivy knihy Jiřího Trnky. Než jsme vstoupili do zahrady, byli jsme seznámeni s knihou Jiřího Trnky Zahrada a museli jsme vymyslet heslo k otevření vrátek. Stálo nás to dost velké úsilí, ale povedlo se. Pak se nás ujali 4 lektoři. Žáci byli velmi nenásilnou a nenápadnou formou rozděleni do skupin a procházeli jednotlivá stanoviště v zahradě. Pobavili se se psem (hra na skleničky s vodou, rytmika, poslech), prověřili svůj postřeh a jazyk u velryby (jazykolamy, čtení pozpátku), zúčastnili se plavby po moři (tvoření vln dle počasí, lov ryb a hra na sardinky), u kocoura si vymodelovali postavičky a animovali filmy, které potom všichni shlédli. Pohádková zahrada poskytla dětem krásné prostředí a nádech tajemna. Na závěr se opravdu objevil kocour a všechny nás ze zahrady vyhnal.  

Postřeh: včetně cesty jsme strávili venku 5,5 hodiny a poslední část jsme ještě absolvovali pěšky. Děti byly plné energie a dobré nálady. 

M. Přibilová - vychovatelka

 

Další fotografie najdete zde.

    

                  

 

 

vytisknout stránku
Design by SITMP