Seznámení s povoláním truhláře

Pátek 19.1.2018 jsme trávily s dětmi v naší družině v Rojíkovce. Pozvaly jsme si sem pana Strnada v rámci školního projektu „Kam chodí táta s mámou do práce“. Naším cílem bylo se seznámit s prací truhláře, nářadím a materiálem, který pro práci využívá.

Práce truhláře voní a je velmi příjemné vidět, co jeho přičiněním vzniká. Pan truhlář každý den vidí své dílo, může si na něj kdokoli sáhnout, je skutečné. To se nám na jeho práci líbí.

Tento pocit jsme zažily s dětmi téměř na vlastní kůži, protože pan Strnad nám za dobu své návštěvy vyrobil 4 páry chůd. Zatím je mohli žáci vyzkoušet pouze ve velké herně, ale už se těší, až s nimi vyrazí ven.

Děkujeme panu Strnadovi, že nám umožnil nahlédnout do svého povolání a hlavně za vyrobené chůdy.

Vychovatelky ŠD