Výprava k řece Berounce

5. února 2021 jsme se při páteční vycházce vydali k řece do Bukovce, neboť všude kolem tál sníh a my jsme chtěli zjistit, co se v korytu řeky děje.

Zjištění bylo překvapující. Přestože tady příliš sněhu nenapadalo, voda byla hluboká, divoká, rozlitá a budila obrovský respekt. Zejména u jezu jsme byli všichni ve střehu.

Kolem ohrad se skotem a koňmi jsme došli až k Plivátku, kde se hladina vody téměř nezvedla.

Náhodné setkání s našimi staršími spolužačkami, které zde bydlí, nám přineslo nové informace o pobytu bobra v této lokalitě. Na podzim jsme pozorovali stopy činnosti bobra na druhé straně řeky a nyní jsme zjistili, že se přestěhoval i sem k nádrži a vytvořil si zde několik nor.

Tato procházka se vydařila. Dověděli jsme se spoustu zajímavostí, a hlavně jsme zvědaví, jak bude žití bobrů v Bukovci pokračovat.

Naše fotografie Vám prozradí víc.

M. Přibilová - vychovatelka

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.