Zastavení se s p. Makoněm v DES-OP, Záchranné stanici živočichů, Plzeň.

Ve čtvrtek 28. ledna 2021, jsme s naší ŠD vyšli na plánovanou stopovačku u sv. Jiří a k „ptačí“ lávce. Náhlá změna počasí ovlivnila naši původní trasu a díky p. Makoňovi, jsme mohli žáky ŠD přesměrovat do vlídnějšího prostředí, kde na nás nepršelo, do Záchranné stanice živočichů.

Pan Makoň je opravdu výborný řečník a znalec ve svém oboru. Hned v úvodu měl připravenou (reprodukovanou) „zvířecí“ písničku, při které se děti mohly protáhnout a příjemně se zahřát. Na velkých fotografiích se snímky z blízkého okolí ukazoval a komentoval příběhy ptactva z běžného života. Poukázal na důležité věci, jak zabránit svým zodpovědným chováním nechtěným úrazům živočichů a především ptáků. Dokonce si děti mohly s p. Makoněm odříkávat veršované texty, ze kterých na konci „vylétlo“ jméno ptáčka. Skutečně to bylo doslova a do písmene učení zábavné a hravé. Nejzajímavější momenty přišly na závěr. Živá ukázka Poštolky obecné a Výra velkého, nás všechny naprosto uchvátila.

Tímto chceme vřele p. Makoňovi poděkovat za jeho pozvání do říše ptactva a za jeho „ochranná křídla“, které nad námi rozepjal ve velmi nevlídném počasí.

Za vychovatelky ŠD, Jindřiška Müllerová.